ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Kadeci z Oddziałów Przygotowania Wojskowego wzięli udział w obozie sportowo – obronnym dla klas wojskowych w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Program szkoleniowy był bardzo bogaty i intensywny. Każdy dzień rozpoczynał się od wczesnych godzin porannych, czyli 6.00 – pobudka, następnie zaprawa poranna, toaleta, śniadanie i od godz. 9.00 bloki szkoleniowe. Dzień kończył się Capstrzykiem w późnych godzinach nocnych.
Poszczególne bloki szkoleniowe dotyczyły:

  • szkolenia fizycznego: zajęcia ogólnorozwojowe, pokonywanie toru przeszkód;
  • szkolenia strzeleckiego: bezpieczne posługiwanie się bronią, teoria strzału i postawy strzeleckie;

Czytaj więcej: Obóz szkoleniowy o profilu obronno – sportowym

24 kwietnia na terenie obiektów sportowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się zawody sportowo – obronne dla klas wojskowych. Do rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiło 25 drużyn z województwa mazowieckiego. Nasza drużyna w składzie: Konrad Powierza – kapitan drużyny, Michał Florianowicz, Kamil Tkaczyk oraz Jakub Jóźwiak – rezerwa, zajęła ex aequo 10 miejsce.
Kadeci klas wojskowych rywalizowali w następujących konkurencjach:
1. Sztafeta na Lądowym Torze Przeszkód;
2. Rzut granatem na celność
3. Bieg zadaniowy 

Opiekunem drużyny był kpr. rez. Grzegorz Kępczyński.

Czytaj więcej: Spartakiada 2024

W ostatnim czasie temat bezpieczeństwa narodowego przewija się w wielu dyskusjach, debatach a także w kampanii wyborczej. Na temat zagrożeń związanych z jego funkcjonowaniem kadeci klas III i IV LO OPW wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez gen. bryg. dr inż. Bogusława Bębenka, byłego szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej MON, Dyrektora Programu Kształcenia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uczniowie również wysłuchali wystąpienia gen. bryg. mgr inż. Marka Dukaczewskiego na temat: Sztuczna inteligencja – sukces czy zagrożenie. Oba wykłady połączone były z promocją kierunku studiów I stopnia Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Czytaj więcej: Kierunek Bezpieczeństwo Narodowe 

26 marca w siedzibie Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej odbył się etap wojewódzki Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim pt. „EkstraKlasa Wojskowa”. Do rywalizacji stanęło 12 trzyosobowych drużyn z województwa mazowieckiego. Turniej składał się z trzech etapów, w których uczestnicy odpowiadali na pytania ustnie. III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika godnie reprezentowali kadeci: Bartosz Pudłowski kl. III OPW, Wiktoria Żołędowska kl. I OPW „b” oraz Oskar Chmiel klasa I OPW „a”, którzy bardzo dobrą rywalizację zakończyli na drugim etapie.

Czytaj więcej: Etap wojewódzki Turnieju „EkstraKlasa Wojskowa”

Kadeci klas pierwszych LO OPW „a” i „b” odbyli wyjazdowe szkolenie strzeleckie na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie. Po zapoznaniu się regulaminem obiektu i warunkami prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego, przystąpili do praktycznego wykonania strzelania. Strzelanie było wykonywane z odległości 25 metrów z podpórką pod karabinek w postawie siedzącej. Uczniowie ćwiczyli technikę strzelania, skupienie oraz właściwe zgrywanie przyrządów. Wsparcia technicznego udzieli kadeci klasy II OPW Oliwia Augustynik oraz Aleksander Adamski.

Czytaj więcej: Zajęcia na strzelnicy

14 marca br. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o NATO, w którym wzięli udział kadeci klas wojskowych. 25. lat członkostwa naszego kraju w strukturach Paktu Północnoatlantyckiego to dobry moment, aby zgłębić wiedzę na temat sojuszu i odpowiedzieć m.in. na pytania: który minister spraw zagranicznych podpisał protokół potwierdzający przystąpienie Polski do NATO? czy uzasadnić w kilku zdaniach celowość dalszego funkcjonowania NATO.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów, a wygrali najlepsi:
1. Oskar Chmiel kl. I OPW „a”
2. Natalia Stańczak kl. II LPW oraz Magdalena Wysocka kl. III LPW
3. Filip Ciecierski kl. III LPW
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Monika Lipka - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs wiedzy o NATO

12 marca jako państwo polskie obchodziliśmy dwudziestą piątą rocznicę wstąpienia Polski w struktury Paktu Północnoatlantyckiego. Centralne obchody miały miejsce na terenie Cytadeli Warszawskiej przed budynkiem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na zaproszenie Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej delegacja kadetów klas wojskowych wraz z panią Moniką Lipka uczestniczyła w tym niecodziennym wydarzeniu. Na placu, przed siedzibą muzeum odbył się uroczysty apel z udziałem pododdziałów Sił Zbrojnych RP, armii sojuszniczych i najwyższych władz państwowych. 

Czytaj więcej: 25 lat Polski w NATO