ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

Grupa 20 uczniów CEZiU "Kopernik" 31.07.2017r. rozpoczęła czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+" Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy". Uczniowie z opiekunami - wicedyrektor Natalią Szczerbą i panią Agnieszką Nowatcińską rozpoczęli swoją długą podróż do Granady rano z lotniska w Modlinie.

Młodzież z klas I, II i III technikum: logistycznego, spedycyjnego, informatycznego, handlowego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych zdobywa doświadczenie zawodowe, uczy się języka hiszpańskiego, doskonali język angielski i poznaje kulturę hiszpańską.

Wszyscy mieszkają w siedzibie Europroyectos - firmy odpowiedzialnej za realizację stażu w Hiszpanii, w malowniczym centrum Granady. Uczniowie odbywają staż w następujących firmach: logistycy i jeden spedytor- KIABI, informatycy- PC Express, EMPE Telecomunicaciones, NO solo PC, handlowcy- Perfumeria Aromas, elektrycy- Electricistas en Granada, Electricistas Te Reparo Grupo Solik, Montajes Electricos Hermanos Plata S.L., technicy pojazdów samochodowych- Opel, Sofimotor, Taller Mecanico Jomasur Automocion.

Czas na stażu to czas intensywnej nauki poprzez praktykę, jak również sprawdzenie i poszerzenie swoich umiejętności językowych, orientacji w terenie oraz doskonalenie komunikacji interpersonalnej. Po pracy młodzież uczestniczy w wycieczkach kulturoznawczych: zwiedziła mauretańską dzielnicę miasta Albayzin i ogród Carmen de los Martires. W niedzielę, w ramach wycieczki do Malagi, zwiedziła, m.in. katedrę, Alcazabę (ruiny twierdzy mauretańskiej), Museo Picasso Malaga, a po południu wypoczywała na Costa del Sol.