ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

25 sierpnia 20 uczniów CEZiU "Kopernik" zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy”. Stażyści z technikum logistycznego, spedycyjnego, handlowego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych, w trakcie praktyki zawodowej w Granadzie, doskonalili umiejętności zawodowe.

Uczestnicy stażu sprawdzili zdobytą w szkole wiedzę teoretyczną w praktyce, nabyli nowych umiejętności i nauczyli się organizacji pracy zespołowej w firmie. Staż zawodowy był dla uczniów technikum cennym doświadczeniem zawodowym i przygotowaniem do podjęcia pracy na europejskim rynku.

Dyrektor CEZiU "Kopernik" pani Grażyna Kalinowska z opiekunami grupy- wicedyrektor Natalią Szczerbą i panią Agnieszką Nowatcińską, w trzecim tygodniu stażu zawodowego uczniów, przeprowadziły wizyty monitorujące. Dyrekcja rozmawiała z uczniami i ich tutorami, obserwowała wykonywane przez młodzież zadania. Pracodawcy bardzo pozytywnie wypowiadali się o przygotowaniu stażystów do pracy, chwalili za rzetelne, profesjonalne, wykonywanie powierzonych obowiązków i dobrą komunikację z pracownikami oraz klientami firm. Oceniając pracę uczniów, podkreślali, że szybko uczą się nowych zadań i są asertywni.

Po pracy młodzież uczyła się języka hiszpańskiego i uczestniczyła w zajęciach kulturoznawczych i edukacyjnych. W czasie czterotygodniowej praktyki zawodowej zwiedziła m.in. najpiękniejsze zabytki i miejsca w Granadzie, Malagę, brytyjskie terytorium zamorskie -Gibraltar oraz stolicę Andaluzji -Sewillę. Wycieczki kulturoznawcze umożliwiły uczniom poznanie historii Hiszpanii, zwyczajów i obyczajów mieszkańców Andaluzji oraz doskonalenie języka hiszpańskiego w praktyce.

Na zakończenie stażu uczniowie otrzymali wysokie oceny wystawione przez pracodawców w dzienniczkach praktyk i certyfikaty ukończenia kursu języka hiszpańskiego.