ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

 

 

 W ramach realizacji projektu pn. "Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiegouczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w warsztatach rozwijających postawy/umiejętności niezbędne na rynku pracy pn. "Kreatywne rozwiązywanie problemów - trening asertywności" z zakresu kreatywności i przedsiębiorczości".

Warsztaty były realizowane w okresie od października 2017r do kwietnia 2018r. dla 5 grup 20-osobowych. Łącznie w warsztatach wzięło udział 100 uczniów.

Uczestnicy zajęć "Kreatywne rozwiązywanie problemów-trening asertywności" zapoznali się z procesem kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zwiększyli jego efektywność. Zdobyli umiejętności zastosowania odpowiedniej strategii rozwiązywania problemów dla konkretnej sytuacji. Poznali i ćwiczyli techniki generowania pomysłów i wybijania się ze schematycznego myślenia. Uczestnicy zajęć poprzez wykonywanie rozmaitych zadań nabywali nowe i doskonalili posiadane umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów i asertywności.

Warsztaty "Kreatywne rozwiązywanie problemów-trening asertywności " odbyły się zgodnie z ustalonym programem i harmonogramem, który obejmował 15 godzin zajęć.

W ramach zajęć słuchacze otrzymali materiały szkoleniowe ( notatnik i przybory do pisania).

 

 

  W ramach realizacji projektu pn. "Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiegouczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w warsztatach rozwijających postawy/umiejętności niezbędne na rynku pracy, pn. "Ja jako członek społeczności" z zakresu umiejętności pracy zespołowej.

Warsztaty były realizowane w okresie od listopada 2017r do maja 2018r. dla 5 grup 20-osobowych. Łącznie w warsztatach wzięło udział 100 uczniów.

Celem warsztatów było kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami socjologicznymi, takimi jak: jednostka, zbiorowość, wspólnota, grupa, więź społeczna, rola społeczna, społeczeństwo. Uczestnicy przyglądali się też rodzinie - jako najważniejszej grupie społecznej.

Warsztaty skupiały się na:

  • uświadomieniu uczestnikom, dlaczego człowiek nazywany jest istotą społeczną
  • zdefiniowaniu sytuacji, w których człowiek odgrywa różne role społeczne
    • ćwiczeniach związanych z nabywaniem umiejętności współdziałania z innymi i mówienia o sobie
    • kształtowaniu umiejętności pracy w grupie, prawidłowych zachowań , poprawa komunikacji między uczestnikami.
  • ćwiczeniu metod zmiany postaw jako umiejętności niezbędnych na rynku pracy.
    • kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej.

Podstawowe korzyści osiągnięte przez uczestników warsztatów:

  • uczestnicy warsztatów potrafią określić swoje role w zespole, a także potrafią określić cechy osobowości członków zespołu, istotne z punktu widzenia funkcjonowania zespołu jako całości
  • uczestnicy warsztatów poznali czym jest praca zespołowa, co o niej świadczy i jak ją można rozwijać i wzmacniać
  • uczestnicy warsztatów wiedzą jak opowiadać o swoich kompetencjach pracy zespołowej na rozmowie kwalifikacyjnej
  • uczestnicy warsztatów poznali postawy człowieka jako podstawowy element naszego funkcjonowania, a także poznali metody zmiany postaw.

Warsztaty " Ja jako członek społeczności" odbyły się zgodnie z ustalonym programem

i harmonogramem, który obejmował 15 godzin zajęć.

W ramach zajęć słuchacze otrzymali materiały szkoleniowe ( notatnik i przybory do pisania) oraz podręczniki dydaktyczne:

1. "Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie" Wydawnictwo: Edgard. Autor: Agnieszka Biela,

2. "Kompetencje personalne i społeczne" Autor: Anna Krajewska.

 

W dniu 13.09.2018r. 60 uczniów CEZiU "Kopernik" uczestniczyło w Targach Edukacyjnych Wyższych Uczelni w Warszawie, w ramach projektu pn. „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego". Uczestnicy projektu mieli okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i  rozmowy, nie tylko z pracownikami, ale przede wszystkim ze studentami, którzy z pasją i zainteresowaniem opowiadali o swoich uczelniach.

Czytaj więcej: Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2019

 

21.05.2018r. uczniowie i uczennice CEZiU ”Kopernik” w ramach projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 60 uczniów i 4 opiekunów.

Czytaj więcej: Wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie dla uczniów/uczennic CEZiU

 

Zajęcia z biologii w ramach projektu zostały podzielone na 7 bloków tematycznych:
1. Elementy genetyki
2. Komórka – podstawowa jednostka funkcjonowania organizmu
3. Organizm człowieka i jego układy
4. Ekologia
5. Doświadczenia biologiczne
6. Ochrona środowiska
7. Wycieczka do obszaru chronionego – Puszcza Biała.

Czytaj więcej: Zajęcia z biologii w wykorzystaniem ICT

Zajęcia z języka niemieckiego w ramach projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” były realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego kursu multimedialnego  ,,Profesor Klaus’’. Każdy rozdział tego kursu zawierał odpowiednio dobrany materiał i obejmował  m.in. dialogi, naukę słówek, prezentacje, rozumienie ze słuchu i gramatykę. Ćwiczenia były bardzo urozmaicone poprzez różnorodne nagrania dźwiękowe, filmy, animacje  i ciekawostki. Specjalne testy sprawdzające oraz czytelne statystyki umożliwiały na bieżąco weryfikację postępów w nauce.

Czytaj więcej: Zajęcia z języka niemieckiego z wykorzystaniem ICT

 

Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w zajęciach  z języka angielskiego z wykorzystaniem ICT w ramach projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”. Najważniejsze cele, jakie udało się zrealizować w ramach tych zajęć to wzbogacenie zasobu słownictwa, czytanie tekstu ze zrozumieniem, konstruowanie wypowiedzi pisemnej, umiejętność rozumienia ze słuchu oraz konstruowanie wypowiedzi ustnej.

Czytaj więcej: Zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem ICT