ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

29 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. W tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli na misjach, ryzykowali życie i zdrowie, tworząc system bezpieczeństwa naszego kraju.

Od ponad pół wieku polscy żołnierze biorą udział w wojskowych misjach zagranicznych. W ramach NATO, sił zbrojnych ONZ czy Unii Europejskiej służą ojczyźnie w wielu miejscach na świecie.

Kilkadziesiąt tysięcy polskich żołnierzy, pracowników wojska, funkcjonariuszy policji i innych służb mundurowych oraz cywilnych specjalistów wzięło udział w licznych misjach: wojskowych, pokojowych i stabilizacyjnych na całym świecie. Polska flaga powiewała już w Korei, Egipcie, Kambodży, Syrii, Bośni i Hercegowinie, Czadzie, Kosowie, Iraku, Afganistanie, Republice Środkowoafrykańskiej i w dziesiątkach innych krajach na różnych kontynentach.

Obchody Dnia Weterana Działań poza granicami państwa połączone są z obchodami odbywającego się w tym samym dniu Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Służba poza granicami kraju jest trudna i niebezpieczna, łącznie z zagrożeniem życia. Ponad 120 osób nie wróciło z misji – im należy się pamięć. A tym, którzy wrócili – szacunek i wsparcie.

Dla uczczenia dorobku i poświęcenia w służbie ojczyzny oraz udzielenia wsparcia potrzebującym w 2014 r. powołano Centrum Weterana Działania Poza granicami państwa.

Zwyczajem odwiedzin w Centrum Weterana jest oddanie hołdu i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza granicami państwa. Tak również uczynili wspólnie z panią wicedyrektor Natalią Szczerbą uczniowie klas mundurowych naszej szkoły podczas wizyty w 2018 r.

W hołdzie dla Weteranów, w tym roku zespół Bon Jovi nagrał specjalny utwór wraz z Invictus Games Choir.

Invictus Games Choir Bon Jovi

A Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało na tą okoliczność komiks pt. „Wojownik historia prawdziwa”.

Wojownik historia prawdziwa

Wszystkim Weteranom misji, którzy ryzykowali życie służąc Ojczyźnie daleko poza jej granicami dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa