ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

Na spotkaniach z rodzicami został odczytany list otwarty do rodziców naszych uczniów. List zachęca do korzystania z biblioteki szkolnej całe rodziny, wskazuje istotne walory czytania oraz jego rolę w kształtowaniu postaw czytelniczych.

LIST OTWARTY

Szanowni Państwo!

W bieżącym roku szkolnym biblioteka CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem programu jest podniesienie czytelnictwa wśród uczniów poprzez ciekawą ofertę książkową i popularyzację czytelnictwa.

Dzięki otrzymanej dotacji 15000 zł, zostaną zakupione do biblioteki szkolnej nowe książki z różnych dziedzin nauki, jak również literatura piękna dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy do wypożyczania książek także Państwa, z naszej biblioteki mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Zachęcamy do skorzystania z możliwości pozwalającej na wypożyczenie książek również w okresie świat, ferii zimowych i wakacji.

Wyrobienie nawyku regularnego czytania i chętnego sięgania po książkę jest możliwe tylko dzięki współpracy domu rodzinnego i szkoły. Szanowni Państwo, pamiętajmy – nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę się nabywa. Zachęcajmy swoje dzieci do czytania bo warto, niesie to za sobą ogromne korzyści.

A oto kilka powodów, dla których warto czytać:

  • czytanie stymuluje proces skupienia uwagi,
  • usprawnia zdolność myślenia analitycznego,
  • wzbogaca słownictwo i uczy wyrażania myśli,
  • pozwala rozumieć i nazywać emocje oraz radzić sobie z nimi,
  • uczy i zaspokaja potrzebę informacji,
  • rozwija kreatywne myślenie i poszerza horyzonty,
  • sprzyja zdrowiu psychicznemu i dobremu samopoczuciu,
  • pozwala przyjemnie spędzić czas.

Nabywanie umiejętności czytania jest procesem długim i rozwojowym. Dlatego, z czasem, to szkoła przejmuje część zadań związanych z utrwalaniem zamiłowania do książek. Dzięki współpracy domu i szkoły możemy wyrobić w dziecku nawyk regularnego sięgania po książki, możemy sprawić, że czytanie będzie dla niego czymś ważnym i kojarzyć będzie się z przyjemnym spędzaniem czasu. Starsze dzieci i dorastająca młodzież również potrzebują naszego wsparcia w tym zakresie, bowiem potrzeby czytelnicze zmieniają się wraz z wiekiem dziecka. W trudnym okresie dorastania na pierwszy plan wysuwa się proces kształtowania tożsamości, a odpowiednia lektura pomaga w odnalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie i otaczającej nas rzeczywistości.

Dobrze się stało, że wśród kierunków realizacji polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2016/2017 znalazło się upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw i wychowanie do wartości. Czytanie tworzy lepszą przyszłość, kształtuje młodych odbiorców, jednak wyzwaniem dla nas wszystkich jest sposób zachęcenia do sięgania po książki przez młodych ludzi, aby czytelnictwo stało się pożądaną praktyką społeczną. Szanowni Państwo, zachęcajmy więc młodzież do czytania, dzięki temu mogą osiągnąć więcej w życiu.

Zapraszamy również do korzystania z zakładki biblioteka na stronie internetowej szkoły, gdzie znaleźć można aktualne informacje o wydarzeniach czytelniczych w szkole .