ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbywała się 8 już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Szkolni doradcy zawodowi Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w tym roku także przystąpili do inicjatywy propagowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W dniach 17 – 23 października 2016r. uczniowie "Kopernika" mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach.

Gościliśmy Wicestarostę Powiatu Wyszkowskiego  Adama Mroza, który na własnym przykładzie pokazał możliwości jakie daje wytrwała praca, determinacja do nauki, umiejętność korzystania z szans, które stają na drodze człowieka i konsekwencja w dążeniu do celu.

Na zaproszenie odpowiedziała także Politechnika Łódzka, prezentując nie tylko swoją ofertę edukacyjną. Dowiedzieliśmy się o osiągnięciach i projektach studentów, praktykach zagranicznych otwierających perspektywy dla absolwentów. Przedstawiciel koła naukowego informatyków bardzo zainteresował uczniów CEZiU ciekawostkami z życia uczelni.

W spotkaniach z młodzieżą uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców: Quad Graphics oraz Pomelac, prezentując profile działalności swoich firm, możliwe ścieżki kariery, wymagania i oczekiwania względem kandydatów do pracy. Zawodnicy klubu sportowego Rhinos pokazali uczniom, że zawodowo można się realizować także poprzez swoją pasję i zamiłowanie do sportu. Zdobywać doświadczenia i kompetencje zawodowe można również za pośrednictwem wolontariatu, w tym także zagranicznego. O szansach, możliwościach i aktywności młodzieży w NGO opowiedziała uczniom pani Barbara Pędzich – Ciach, aktywna działaczka stowarzyszeń i szkolny doradca zawodowy.

Ciekawym i cennym doświadczeniem dla uczniów były lekcje zawodowoznawcze. Uczniowie wraz z nauczycielami prezentowali to, czego na co dzień się uczą, klasom o innych profilach zawodowych, w tym także uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Nad przygotowaniem i przebiegiem wszystkich spotkań czuwali szkolni doradcy zawodowi: Iwona Michalik, Agata Berbeć – Krupa i Barbara Pędzich – Ciach wspierane przez  Dyrektor CEZiU Grażynę Kalinowską, wicedyrektorów, nauczycieli przedmiotów zawodowych: panie Joannę Pujer, Agnieszkę Rychlicką, Joannę Czembrowską, Monikę Lipską, Małgorzatę Gałązkę i panów Przemysława Ochmańskiego, Krzysztofa Cienkusa oraz całą społeczność szkolną.

Za uczestnictwo i wszelką pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy, a młodzieży życzymy samych sukcesów na własnej drodze  kariery zawodowej.