ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

W środę w dniu 29 listopada 2023r. dokonano uroczystego oddania do użytku nowoczesnej, wielofunkcyjnej i efektownej hali sportowo-widowiskowej, którą Powiat Wyszkowski zbudował przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, wraz ze strzelnicą i odpowiednim zapleczem.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: poseł Henryk Kowalczyk, starosta Wojciech Kozon, dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers, prezes Zarządu Spółki Rembud Robert Frączek, dyrektor CEZiU ,,Kopernik” Monika Kluczek. Obiekt poświęcił i modlitwę przeprowadził proboszcz Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie ks. Zdzisław Golan.

Obiekt powstał dzięki pozyskaniu środków z czterech źródeł finansowania. Przede wszystkim z programów rządu Prawa i Sprawiedliwości: 11,2 mln zł pochodzi ze środków z programu Polski Ład, 3 mln zł z programu Sportowa Polska, prawie 1,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 104tys.zł z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu ,,Strzelnica w powiecie” oraz środków własnych Powiatu Wyszkowskiego. Całość inwestycji to około 19,5 mln zł.

W nowym dwukondygnacyjnym łączniku, znajduje się strzelnica pneumatyczna, która dysponuje sześcioma stanowiskami 10-metrowymi. W ramach dofinansowania MON – 103 326,40 zł zakupiono wysoce specjalistyczną broń PCP (sprężone powietrze 200 bar w tzw. kartuszu), sześć pistoletów marki Steyr oraz sześć karabinków Anschutz kal. 4,5mm. Ponadto w ramach dofinansowania zakupiono również tarcze strzeleckie - 300 szt, śruty o średnicy 4,5 mm – 6000 szt., okulary ochronne, okulary ochronne dla instruktora oraz apteczkę medyczna z wyposażeniem pierwszej pomocy. Kluczowym elementem pomieszczenia są płyty antyrykoszetowe w technologii marki Range Systems z USA dostarczone i zamontowane przez firmę Works 11. Projekt i aranżacja strzelnicy zostały przygotowane we współudziale i doświadczeniu wyszkowskiego środowiska strzelców.

Obiekt składa się z hali sportowej i łącznika razem to prawie 21 tys. m. Hala dzieli się na dwie części: salę sportowo-widowiskową i zaplecze organizacyjno-techniczne o powierzchni ponad 534 m2. Wysokość hali mierzona wewnątrz od podłogi do spodu drewnianych dźwigarów wynosi 7,8 metra a od podłogi do sufitu – 10,5 metra. Na parterze usytuowane są cztery szatnie i prysznice dla sportowców, pokój trenerów i magazynki na sprzęt sportowy oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze – ogólnodostępne toalety dla widzów oraz siłownia, z której okien można obserwować arenę główną hali. Element dominujący stanowi trybuna główna z ponad 260 miejscami siedzącymi. Dodatkowo, przy płycie boiska, umieszczone są wysuwane trybuny dla 94 widzów. Płytę boiska można podzielić za pomocą sterowanych elektrycznie kotar na trzy sektory. W nowym dwukondygnacyjnym łączniku, znajduje się strzelnica pneumatyczna, dwie większe szatnie z szafkami oraz pokój trenersko – sędziowski z pełnym zapleczem sanitarnym. Strzelina pneumatyczna, dysponuje sześcioma stanowiskami 10-metrowymi. Obiekt jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych i umożliwia sprawne przemieszczanie się za pomocą windy.