ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

Święto obchodzimy od 2000 roku, kiedy Sejm RP postanowił upamiętnić pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiając święto samorządu terytorialnego wyraził uznanie i szacunek wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania i działalności. Jest to całkiem pokaźne grono: radni, wójtowie gmin, burmistrzowie i prezydenci miast, starostowie i marszałkowie, pracownicy samorządowi, członkowie związków i stowarzyszeń samorządowych.

Wybory do rad gmin i miast, 27 maja 1990 roku były pierwszymi po II wojnie światowej wolnymi wyborami w Polsce. Przyniosły zwycięstwo kandydatom Komitetów Obywatelskich „Solidarności” oraz na niezależnych komitetów lokalnych. W odrodzonej Polsce rozpoczął się wtedy proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli - wspólnotom terytorialnym.

Z tej okazji wszystkim Samorządowcom i Pracownikom Samorządowym życzymy pomyślnej realizacji prowadzonych działań i niesłabnącego zapału do podejmowania wyzwań. Dziękujemy za zaangażowanie, wspólną troskę i pracę na rzecz naszej Małej Ojczyzny.

Dyrektor i Społeczność CEZiU „Kopernik”

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa