Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida zapraszamy do udziału w Konkursie Literacko-Artystycznym "Białe kwiaty (II)", którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.
Na konkurs „Białe kwiaty (II)” składają się trzy kategorie konkursowe: konkurs literacki, konkurs plastyczny i konkurs fotograficzny.
  • W konkursie literackim „Białe kwiaty (II)” uczestnicy piszą utwór (do wyboru: wiersz, nowela, reportaż, scenka dramatyczna) inspirowany twórczością C.K. Norwida.
  • W konkursie malarskim uczniowie przedstawiają plastyczną interpretację cytatu C.K. Norwida W tej powszedniości o, jakże tu wiele/ Mistycznych rzeczy i nieodgadnionych, [W tej powszedniości].
  • Konkurs fotograficzny polega na wykonaniu fotografii lub cyklu fotografii inspirowanych wskazanymi słowami C.K. Norwida: W tej powszedniości o, jakże tu wiele/ Mistycznych rzeczy i nieodgadnionych [W tej powszedniości].
Każda szkoła może nadesłać maksymalnie trzy prace literackie, trzy prace malarskie, trzy fotograficzne.
Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2021 roku.
Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursach zgłaszają się do nauczycieli języka polskiego.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Regulamin Konkursu Białe Kwiaty

Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień literackich, malarskich i fotograficznych, kształtowanie wrażliwości na przeżycia estetyczne związane z kontaktem ze słowem poetyckim.