14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Święto ma na celu promowanie matematyki nie tylko jako ścisłej dziedziny nauki. Matematyka może być źródłem dobrej rozrywki.

Tego dnia w naszej szkole odbyły się liczne konkursy matematyczne, którym przyświecało wspólne hasło „Wszystko na logikę”.

I tak wytypowani uczniowie poszczególnych klas zmierzyli się:

• uczniowie klas I – z ciekawymi zadaniami (niekoniecznie matematycznymi),
  • uczniowie klas II – z gigantyczną krzyżówką zawierającą liczne pojęcia matematyczne,
  • uczniowie klas III – z matematyką po angielsku,
  • uczniowie klas IV – z łamigłówkami matematycznymi i nie tylko.

Dodatkowo uczniowie klasy I OPWa, I OPWb oraz I TE, pod opieką pani Anny Leszek – Kobus i pani Joanny Marzec, wzięli udział w warsztatach tworzenia lapbooków matematycznych, czyli kreatywnej prezentacji informacji na temat m.in. figur geometrycznych płaskich czy też klasyfikacji kątów. Efekty tych pracy można obejrzeć w sali nr 35.

Chętni uczniowie pochwalili się również swoją nieprzeciętną znajomością rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi (nawet trzydzieści miejsc po przecinku!).

Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy matematyką, dziękujemy za udział, a zwycięzcom poszczególnych konkursów – gratulujemy! Życzymy samych dobrych wyników, nie tylko na lekcji matematyki, ale również, albo przede wszystkim, w życiu codziennym!