ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

22 marca 2024 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie odbyło się poruszające spotkanie, które zgromadziło ludzi gotowych stanąć w szranki z nowotworami krwi, w tym ostrą białaczką limfoblastyczną, by ratować życie Michała Mastalerka. To niezwykłe wydarzenie, które dało wyraz solidarności i gotowości do niesienia pomocy.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły, Pani Monika Kluczek. Nie była to zwykła zbiórka ludzi – to mobilizacja społeczności, której celem było uratowanie życia.

Obok Pani Dyrektor stali ludzie, których serca biją dla innych: Pan Leszek Marszał, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego, Pani Teresa Michalak ze Stowarzyszenia Pomocy w Szkole oddział w Ostrołęce, Pani Doktor Katarzyna Wysocka, Radna Powiatu Wyszkowskiego i Pani Doktor Kamila Kuczyńska-Makrzanowska, dawczyni szpiku.

W rozmowie prowadzonej przez Dyrektor z lekarzem, Panią Katarzyną Wysocką oraz Panią Doktor Kamila Kuczyńską Makrzanowską, młodzież zrozumiała, jak ważna jest rejestracja dawców, jak odbywa się pobieranie szpiku, ale przede wszystkim jakie to uczucie, kiedy można komuś dać nadzieję na życie. Dzięki ich wsparciu, wielu z obecnych podjęło decyzję  o zarejestrowaniu się, z nadzieją na uratowanie życia chorym na nowotwory krwi.

Po spotkaniu każdy mógł zarejestrować się w bazie dawców DKMS.

Wicestarosta, Pan Leszek Marszał, jako pierwszy podjął niezwykle wzorcową decyzję i zarejestrował się jako potencjalny dawca, inspirując tym samym innych. Dołączyła do niego Pani Teresa Michalak oraz Dyrektor Szkoły, dając przykład odwagi i empatii. Ich determinacja była inspiracją dla wszystkich obecnych na spotkaniu. Chęć zostania dawcą szpiku była ogromna, a zarejestrowało się aż 36 osób!

To nie była tylko rejestracja – to akt odwagi i gotowości do podjęcia odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel, wszystkim uczniom i opiekunom ze szkół w Wyszkowie: z Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie, Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, ZDZ Centrum Kształcenia w Wyszkowie, pracownikom Centrum Usług Wspólnych i każdej osobie, która dołączyła do naszej akcji.

Dziś 36 osób stało się bohaterami! Daliście nam nadzieję na pokonanie nowotworów krwi!

A już dziś wiemy, że to nie koniec.